Anunț privind prevenirea introducerii virusului de gripă aviară pe teritoriul național

Nr. 446 / 12.01.2022

Primăria Orașului Curtici aduce la cunostință cetățenilor următoarele :

Urmare a apariției de noi focare de gripă aviară , subtipul H5N1, recent confirmate în proximitatea teritoriului național, în vederea prevenirii introducerii acestei boli pe teritoriul țarii noastre, vă solicitam atenție sporită cu privire la măsurile de biosecuritate aplicate în exploatațiile de păsări.

Informații suplimentare sunt disponibile pe pagina de internet a Primăriei orașului Curtici www.primariacurtici.ro și la biroul agricol al orașului Curtici.

REGISTRUL AGRICOL

anunt privind prevenirea introducerii virusul ui de gripă aviară pe teritoriul național.pdf

PRIMAR