Anunț privind Programul de susținere a producției de legume ciclu II- 2022 spații protejate

Nr. 2745 / 19.07.2022

Având în vedere H.G. nr. 148/ 2022, respectiv acordarea unui sprijin financiar pentru susținerea producției de legume în spații protejate pentru anul 2022, vă informăm că beneficiarii pot solicita ajutorul de minimis la DAJ Arad în perioada 25 iulie – 31 august 2022 inclusiv, pentru ciclul II de producție.Cererea de înscriere în Program, însoțită de documentele necesare poate fi transmisă la DAJ Arad și prin mijloace electronice, iar copiile trebuie să fie semnate, datate și certificate ,,conform cu originalul” de către solicitant, la e-mail:secretariat@dadrarad.ro, poștă/ curierat (fax nr. 0257 256 511).

Informații suplimentare sunt disponibile pe pagina de internet a Primăriei orașului Curtici www.primariacurtici.ro și la biroul agricol al orașului Curtici.

PRIMAR

REGISTRUL AGRICOL

anunț privind Programul de susținere a producției de legume ciclu II – spații protejate.pdf