ANUNȚ – APIA

Nr. 939 / 13.01.2023

Primăria Orașului Curtici  informează producătorii agricoli  că începând cu 1 MARTIE 2023 se poate  depune la Agenția de Plăți si Intervenție pentru Agricultură – APIA – Centrul Județean Arad – Cererea Unica de Plată pentru sectorul vegetal si zootehnic urmare eliberării adeverințelor conform înscrisurilor din registrul agricol, fără condiționarea de plata impozitelor sau taxelor locale de către fermier.

Informații suplimentare sunt disponibile pe pagina de internet a Primăriei orașului Curtici  www.primariacurtici.ro și la biroul agricol al orașului Curtici.

PRIMAR                                                                                            REGISTRUL AGRICOL

anunt – APIA- dep. cererea unica de plata 2023.pdf