Anunț 2 în etapa a doua de elaborare a propunerilor PUZ-ului inițiat de Orașul Curtici

Primarul orasului Curtici, Ban Ioan Bogdan, anunta publicul, autoritatile interesate si proprietarii terenurilor din zona despre elaborarea propunerilor PUZ si RLU

PARC INDUSTRIAL NEPOLUANT EST – ORAS CURTICI, JUDETUL ARAD”

initiat de catre Oras Curtici, proprietar a terenului in suprafata de 99.332 mp, situat pe teritoriul administrativ al orasului Curtici in extravilanul localitatii, identificat prin:

• Imobilul se afla in extravilanul localitatii CURTICI, inscris in

CF 312041, CURTICI; nr. cad 312041, S = 99.332 mp,

SUPRAFATA TOTALA = 99.332 mp

• Proprietar: Oras Curtici

Prezentare a succinta a argumentarii intentiei de elaborare a planului si obiectivelor planului:

Imobilul se afla in extravilanul localitatii CURTICI

PARC INDUSTRIAL NEPOLUANT EST – ORAS CURTICI, JUDETUL ARAD”

Se organizeaza intalnire cu locuitorii din zona in data de 26.06.2023, ora 10 la sediul Primariei Curtici, strada Primariei, nr. 47, biroul de urbanism si amenajarea teritoriului.

Cei interesati vor trimite la Primaria orasului Curtici, observatii, comentarii sau semnalari cu privire la intentia de elaborare PUZ in termen de minim 10 zile calendaristice, iar raspunsurile la acestea se vor posta si afisa in maxim 10 zile calendaristice pe site-ul propriu si la sediul primariei.

Persoanele responsabile cu infomarea si consultarea publicului: Serviciul Urbanism, Primaria Curtici, strada Primariei, nr. 47, tel. 0257/464004, – int.27,

e-mail: www. secretariat@primariacurtici.ro

PRIMAR,