Centrul de îngrijire de zi

primaria-curtici-centrul-de-zi
Centrul de îngrijire de zi Curtici este un serviciu pentru protecţia copilului, a cărui misiune este de a preveni abandonul şi instituţionalizarea a 20 de copii, prin asigurarea, pe timpul zilei, a unor activităţi de îngrijire, educaţie, recreere-socializare, consiliere, dezvoltarea deprinderilor de viaţă independentă, orientare şcolară şi profesională etc. pentru copii, cât şi a unor activităţi de sprijin, consiliere, educare etc. pentru părinţi sau reprezentanţii legali, precum şi pentru alte persoane care au în îngrijire copii.
Informații de contact:
Serviciu specializat la nivel local
Adresa: Str. Revolutiei nr. 36 A
Localitate: Curtici