Plan de masuri privind gripa aviară

Nr.11268 / 15.04.2022

Urmare apariției a noi focare de gripă aviară , subtipul H5N1, recent confirmate pe teritoriului național și având în vedere numărul mare de cazuri de gripă aviară înalt patogenă depistate la păsările sălbatice, precum și faptul că un număr mare de păsări sălbatice străbat teritoriul României, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Arad aprobă Planul general de măsuri ce trebuie aplicat imediat și care implică toate autoritățile județene cu responsabilități în domeniu.

Informații suplimentare sunt disponibile pe pagina de internet a Primăriei orașului Curtici www.primariacurtici.ro și la biroul agricol al orașului Curtici.

PRIMAR REGISTRUL AGRICOL

plan de masuri privind gripa aviara.pdf