ANUNT 4 In etapa 3 de aprobare PUZ – transparența decizională

Primarul orasului Curtici, Ban Ioan Bogdan, anunță că începând cu data de 21.04.2023, la sediul primăriei orașului Curtici, jud. Arad, strada Primăriei nr. 47, se poate consulta varianta finală a documentației PUZ si RLU

INTRODUCERE IN INTRAVILAN, SCHIMBARE DE DESTINATIE (ZONA SERVICII), IMPREJMUIRE CU GARD A TERENULUI”

initiat de catre Oras Curtici, proprietar a terenului in suprafata de 15 000 mp, situat pe teritoriul administrativ al orasului Curtici in extravilanul localitatii, identificat prin::

• Imobilul se afla in extravilanul localitatii CURTICI, inscris in

CF 306144, nr. Cad 306144, S = 15 000 mp,

SUPRAFATA TOTALA = 15 000 mp

• Proprietar: S.C. TRUCK MOTORS S.R.L.

Documentația PUZ este completă, conține toate avizele solicitate prin certificatul de urbanism și este completată cu cerințele și condițiile din avize.

În termen de 25 zile calendaristice de la data prezentului anunț, se pot depune în scris, observații, recomandări, sugestii și opinii privind documentația, la registratura Primăriei orașului Curtici.

Răspunsurile la observațiile transmise se vor posta și afișa în termen de 10 zile calendaristice de la încheierea perioadei anunțului pe site-ul propriu și la sediul primăriei orașului Curtici.

Responsabili cu informarea și consultarea publicului: : Serviciul Urbanism, Primaria Curtici, strada Primariei, nr. 47, tel. 0257/464004, – int.27,e-mail: www. secretariat@primariacurtici.ro