Depunerea cererilor de sprijin pentru schema de ajutor de stat “Sprijin pentru prima împădurire și crearea de suprafețe împădurite”

Nr. 15458 / 13.07.2020

Primăria Orașului Curtici vă informează că în acest an Ministerul Agriculturii si Dezvoltării Rurale intenționează să lanseze cea de a 5-a sesiune de depunere a cererilor de sprijin pentru schema de ajutor de stat “Sprijin pentru prima împădurire și crearea de suprafețe împădurite”, aferentă submăsurii 8.1 “ Împăduriri și crearea de suprafețe împăduritedin cadrul Programului Național de Dezvoltare Rurală 2014-2020.Perioada de desfășurare a sesiunii este 20 iulie – 11 decembrie 2020.

Informații suplimentare sunt disponibile pe pagina de internet a Primăriei orașului Curtici www.primariacurtici.ro și la biroul agricol al orașului Curtici.

Primar

Ban Ioan Bogdan